Artūras Buivydas laimėjo varžybas Šiluvoje - VELO ŠIAULIAI

Artūras Buivydas laimėjo varžybas Šiluvoje

2018-04-15

Pirmas startas – pirma pergalė

Šiandien Šiluvoje įvyko „Lietuvos plentos taurės“ organizuotos varžybos „100 kilometrų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“ paminėti. B grupės varžybų nugalėtoju tapo „VELO Šiauliai“ komandos narys Artūras Buivydas, 50 km trasą įveikęs per 1 val. 16 minučių 38 s.  Žilvinas Liaugodas („DSK“ Kvėdarna) bei Mantas Paukštaitis („Velomanai Team“) užėmė atitinkamai antrą bei trečią vietas nuo varžybų nugalėtojo atsilikę 5 sekundėmis (rezultatai).

Visi „VELO Šiauliai“ komandos nariai įveikė varžybų distanciją: Nerijus Oftas (14s) 13 vieta, Sigitas Aleksonis (26s), Vykintas Jocys (53s), Egidijus Kavaliauskas (1min. 37s), Andrius Gedminas (5min 59s). Iš 107 registruotų dviratininkų varžybų trasą įveikė 102 dalyviai.

Varžybų Šiluvoje nugalėtojai

varžybų nugalėtojai
(Nuotraukoje iš k. į d. Ž. Liaugodas („DSK“ Kvėdarna) II vieta, A. Buivydas („VELO Šiauliai“) I vieta, M. Paukštaitis (Velomanai team) III vieta, A. Gricius Raseinių rajono savivaldybės meras)

Komandų įskaita I vieta

(Nuotraukoje iš k. į d. E. Kavaliauskas, A. Gedminas, S. Aleksonis, A. Buivydas, N. Oftas, V. Jocys ir A. Gricius Raseinių rajono savivaldybės meras)

Varžybų eiga

trasa

„100 kilometrų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“ lenktynės prasidėjo paradiniu startu. Per 100 dviratininkų pajudėjo iš Šiluvos Jono Pauliaus II nusileidimo aikštės. Techninis startas duodas pravažiavus apie 1,5 km.

startas

Buvo juntamas gana didelis nervingumas grupėje, tačiau itin pavojingų situacijų išvengta ir griūčių nebuvo. Putė šoninis vėjas iki pirmosios sankryžos (su salele). Didžioji dalis grupės posūkį įveikė gana lengvai, tačiau peletono gale važiuojanties kilo problemų dėl salelės/gana didelio kiekio žvyro. Važiavimas po posūkio tapo prieš vėją ir grupė padidino greitį. Techniškai neteisingai įveikusiems posūkį bei atsidūrusiems grupės gale teko vytis pagrindinę grupę. Dalis dviratininkų prisivijo, o kai kuriems ir „išsėdėti“ ant rato tapo „misija neįmanoma“.

100km

Artėjant 25 km laukė pirmoji įkalnė. Čia buvo galima tikėtis pirmųjų rimtesnių veiksmų, kadangi neužilgo po įkalnės laukė dar vienas didelis posūkis. O tuomet ir važiavimas šoninis pavėjui bei antra įkalnė. Pasinaudojęs, kad grupė pakankamai santūriai važiuoja nuokalnėję pridėjęs bei paspaudęs įkalnėje atakavo Artūras Buivydas (plačiau žiūrėti video). Kaip įprasta kiekviena statesnė įkalnė „suvalgo“ dalį grupės.

Toli nuvažiuoti nepavyko – susiformavo bėglių grupė. Ją sudarė 5 dviratininkai. Pagrindinė grupė tuo metu atsilikinėjo apie 30s. Įveikus posūkį ir pajudėjus pagrindinei grupei link Šiluvos, grupės gale girdėjosi keletas „sprogimų“ (pradurtos padangos) bei keiksmų. Fortūna nenusišypsojo ir kova baigta.

begliai

Artėjant link antrosios įkalnės, pajutęs, kad grupė stipriai artėja, o kolegų pabėgime jėgos senka – Artūras dar kartą atakavo. Kaip pats minėjo po varžybų – „Pajutau, jog jėgų turiu išsaugojęs daugiau ir darbas pavėjui netikslingas grupėje – šoviau į priekį“.

arturas buivydas

Didžiausia persvarą Artūras Buivydas buvo įgyjęs beveik 1 minutę laiko. Tačiau grupė tikslingai dirbo ir persvara sparčiai tirpo. Visgi, Artūras tą dieną buvo stipriausias ir grupei pavyti nepavyko. Pergalė!

Mintys po varžybų. #MESGRĮŽTAME

Galima drąsiai sakyti, kad „#mesgrįžtame“ gali naudoti ne tik Šiaulių krepšinio klubas, tačiau ir Šiaulių dviračių mėgėjų asociacijos suburta dviračių mėgėjų komanda „VELO Šiauliai“. Pirmas sezono startas, pirmoje pergalė bei pirma vieta komandų įskaitoje – pirmasis „blynas“ tikrai neprisvilo.

Siekiamybė, kad Šiauliai vėl būtų garsinamas kaip dviračių miestas – pradėtas ne tik žodžiais, bet ir darbais. Buvo labai smagu sulaukti nuoširdžių kitų komandų sveikinimų. Varžybų organizatorius bei „STAKI – Technorama“ komandos vadovas Deivydas Vileniškis juokaudamas pakvietė kitais metais prisijungti prie A grupės. „VELO Šiauliai“ prisistatymas pavyko 🙂

Straipsnyje Rūtos Juškevičiūtės bei Živilės Kavaliauskienės nuotraukos.