Paulius Rimkevičius - "Hydra" yra kova su savimi - VELO ŠIAULIAI

Paulius Rimkevičius – “Hydra” yra kova su savimi

2022-06-01

Taigi, Paulius Rimkevičius, žmogus (nors kartais taip ir neatrodo) dalyvavęs Hydra Epic jau penktą (!) kartą. Vienąkart buvęs greičiausias iš visų dalyvių 🏆, vienąkart sukandęs dantis ir finišavęs, bet tris kartus gavęs naudingas pamokas, nors distancijos ir nebaigęs.

Pauliaus Rimkevičiaus mintys žemiau:

Bikepacking

Bikepackingas užkrėtė savo visapusiškumu. Neužtenka būti fiziškai stipriam. Turi būti pasiruošęs psichologiškai. Tai pats svarbiausias dalykas. Įrangos pasirinkimo variantų nesuskaičiuosi. Vis eksperimentuoji, bandai, testuoji. Nebūna vieno geriausio dviračio ar įrangos komplekto. Kiekvienoms varžyboms, oro salygoms tinka vis kiti daiktai. Taip ir dėlioju daiktus per skirtingus krepšelius visą žiemą, savotiškas hobis 😃

Pasiruošimas

Važinėjau visą žiemą po 4-5h per savaitę. 2-3h dirbau salėje su svoriais. Kovą ir balandį treniruočių apimtys palaipsniui didėjo iki 10-12h per savaitę. Vieną važiavimą pasitikrinau save 10-12h 200km vienu užsėdimu.
Prieš Hydra pravažiavau keletą mtb varžybų. Likus mėnesiui važinėjau jau su visa manta. Prie svorio reikia priprasti.

Planas. Oras.

Prieš varžybas daug negalvojau apie tai kaip seksis, ar kelintas važiuosiu. Žinojau, kad noriu važiuoti greičiausiai kaip galiu. Planavau pirmą naktį nemiegoti, nes praeitų varžybų patirtis parodė, kad vistiek neužmigsiu. Kofeino važiuodamas naktimis nebenaudoju. Tempas ramus, nesidraskai. Svarbu laiku valgyti ir gerti skysčius. Važiavau ir mėgavausi išskyrus naktį ir paryčius kai smarkiai atvėsdavo oras.

Oras. Planas keičiasi.

Pirmas kelias paras viskas kaip sviestu patepta. Neišgąsdino net ir 12h trukęs lietus. Blogumai prasidėjo, kai supratau, jog turima įranga ilgiau nei 1h pamiegoti neleis. Pabundi drebulio krečiamas, pakuojiesi daiktus ir mini, kad nesušaltum. Po keletos tokių parų organizmas išsęko. Išvažiavus iš Rygos tikėjausi, jog naktimis šiek tiek atšils. Tik įvažiavus į mišką supratau, jog taip nebus. Termometras rodė 1C. Tuomet nuspręndžiau, jog tai jau darosi pavojinga ir laikas sustoti.

Dar kartą

Šiek tiek apmaudu, jog iš 5 Hydrų pavyko baigti tik 2. Bandant važiuoiti greitai smarkiai pakyla rizika finišo apskritai nepasiekti. Šiemet gavau dar vieną pamoką, kurios nepamiršiu ir grįšiu stipresnis kitąmet. Ačiū visiems už palaikymą 🙂

 

Daugiau nuotraukų rasite VELO Šiauliai Facebook paskyroje.

Paulius Rimkevičius